سرمایه‌ گذاری در زمین و مزایای آن

22شهریور1400
0 نظر

همواره در طول تاریخ به‌ واسطه گسترش روز افزون تمدن و بیشتر شدن تراکم جمعیت و انسان‌ها سرمایه‌ گذاری در زمین را یکی از بهترین نوع‌ های سرمایه‌گذاری نام می‌بردند و می‌برند. اما علت این موضوع چیست ؟ و در واقع چرا خرید زمین یک سرمایه‌ گذاری سودآور است، در این مقاله به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

زمین فروشی

۹ دلیل اصلی برای انجام این کار

برای پاسخ به سؤال بالا ۹ دلیل عمده و اصلی وجود دارد که به ترتیب به آن ها می‌پردازیم.

با داشتن زمین خالی ، نیازی به انجام کاری در رابطه‌ با ملک و درد سرهایش را ندارید.

با داشتن زمین شما دیگر نگران چیزی نیستید، ساخت‌ و ساز را فراموش کنید! بازسازی را فراموش کنید! نیازی نیست که متخصص باشید یا در مورد چگونگی بازسازی ملک خود چیزی بدانید. در بیشتر موارد ، شما فقط باید یک چیز را بدانید: “آیا این ملک مناسب چیزی است که من می‌خواهم از آن استفاده کنم یا نه؟”

خرید زمین خام یک سرمایه‌ گذاری در دسترس است.

آیا به‌ اندازه کافی با مستأجران به مشکل نخورده‌اید؟ در مورد توالت ، اشکال‌ های ساختمان ، کپک ، مراقبت از چمن ، نشت سقف ، ترکیدگی لوله‌ها ، خرابی موتورخانه و صدها مسئله دیگر ناشی از مالکیت ساختمان‌ها چطور؟ زمین خالی هیچ‌کدام از این موارد را شامل نمی‌شود. هنگامی که آن را خریداری می‌کنید ، زمین در همان جای خودش می‌نشیند . و درعین‌ حال که هیچ کاری با کسی ندارد هیچ اتفاقی نیز نمی‌افتد.

در دسترس بودن زمین خالی در همه‌ جا

از نظر آماری ، صاحبان زمین‌ های خالی انگیزه زیادی برای فروش آن دارند.

چرا صاحبان زمین‌های خالی انگیزه زیادی برای فروش آن دارند؟ زیرا زمین‌ داران خالی (به طور پیش‌ فرض) همیشه مالکانی غایب هستند. شخص خود درگیر مسائل فروش زمین نیز نمی‌شود و بیشتر موارد مرتبط با فروش نیز بر عهده مشاور املاکی که قصد فروش آن را دارد ، قرار میدهد. در نتیجه “ارتباط رودرروی” کمتری وجود دارد. علت آن این است که  محل اقامت اصلی او آن زمین نیست و صرفاً از سرمایه‌های او به شمار می‌رود.

در بسیاری از موارد ، متوجه خواهید شد که این که فروشندگان مایل‌ اند زمین خود را به قیمت نسبتاً پایینی به فروش برسانند. معمولاً به این دلایل که در هیچ نقطه‌ای از آن زمین زندگی نمی‌کنند . یا هیچ درآمدی ماهانه یا هفتگی برای آنها ایجاد نمی‌کند (زیرا آنها نمی‌دانند چگونه زمین خود را به‌درستی بهینه کنند.). آنها نسبت به ملک خود بسیار بی‌ تفاوت هستند. این افراد را پیدا کنید، و معاملات مناسبی را در زمینه سرمایه‌گذاری در زمین می‌توانید با آن ها انجام دهید.

 در این سرمایه‌گذاری رقابت چندانی برای معامله ندارد.

آیا از برخورد با چنین رقابت‌های سختی در هر ملکی که قصد خرید آن را داشته‌اید خسته شده‌اید؟ یا از این که در هر معامله خوبی که به‌اندازه کافی خوش‌ شانس نبوده‌اید ابراز نگرانی دارید؟ خب بازار سرمایه‌گذاری در زمین بهترین محیط برای رقابت بسیار کمی در سرمایه‌ گذاری‌ های خام است.

 بیشتر سرمایه‌گذاران املاک روی چیزهایی مانند خانه، آپارتمان، ملک تجاری تمرکز کرده‌اند، زیرا این کاری است که عموم جامعه و افراد انجام می‌دهند. اما نکته اینجاست اکثر سرمایه‌گذاران مزایای برتر یک زمین را درک نمی‌کنند و این قطعاً می‌تواند به نفع شما باشد.

بازار متعادل و کم حاشیه سرمایه گذاری در خرید و فروش زمین
بازار متعادل و کم حاشیه در خریدوفروش

خود زمین برای سرمایه گذاران خود بازاریابی میکنند.

وقتی زمین خالی را به روش صحیحی خریداری می‌کنید. آسان است که هر ملک را با پول نقد خود خریداری کرده و از برخورد و دخالت با بانک‌ ها و شرکت‌ های وام مسکن به‌ طور کلی خودداری کنید. هنگامی که من به‌ عنوان سرمایه‌ گذار زمین شروع به کار می‌کنم ، ۳۰۰ میلیون تومان به نام من بود و تا به امروز ، من هرگز مجبور نشده و نخواهم شد که از بانک و یا هر ارگان دیگری برای افزایش سرمایه و یا تبدیل زمین به نقدینگی وام بگیرم.

خرید و فروش بدون حضور

زمانی که یاد بگیرید چگونه به طور مؤثر و مفید در مورد املاک تحقیق کنید. می‌توانید املاک خالی را خریداری کرده و آن را بفروشید بدون اینکه آن زمین‌ ها را شخصاً ببینید. افراد زیادی هستند که به‌ عنوان‌ مثال چند سال پیش ، یک قطعه زمین خریداری کردند که مبلغ زیادی ارزش مادی داشت . با این‌ حال کل مراحل از ابتدا تا انتهای معامله پنج ماه طول کشیده شده اما نکته جالب این که تا به امروز، فرد هرگز این ملک را با چشم خود ندیده است.

 همه چیز به صورت مجازی و با استفاده از ابزارهایی که من و شما به صورت آنلاین رایگان در اختیار داریم، انجام می‌شود. این نکته بسیار مهم است که بدانیم ، زیبایی زمین خالی به آن است که هیچ ساختاری ندارد. این بدان معناست که اگر فرایند بازرسی ساده است و تحقیقات درستی انجام دهید، می‌توانید به‌راحتی املاک خود را بدون مراجعه حضوری به آنها خریداری کنید.

خرید و فروش و یا ساخت‌ و ساز ؟ انتخاب با خودتان است.
خرید و فروش و یا ساخت‌ و ساز ؟ انتخاب با خودتان است.

مالکیت یک زمین به‌ عنوان یک سرمایه‌ گذاری بلند مدت بسیار ارزان است.

هنگامی که شما یک قطعه زمین را با قیمت مناسب خرید داری می‌کنید، هیچ وامی در راستای مسکن برای پرداخت به شما وجود ندارد و دریافت نمی‌کنید. علاوه بر این هیچ‌گونه قبض آب و برقی نیز برای پرداخت وجود ندارد، هزینه بیمه اموال به صورت اسمی (در صورت وجود آن) و مالیات بر دارایی آن نیز فوق‌ العاده ارزان است. اگر می‌خواهید پول خود را در جایی پارک کنید و آن را فراموش کنید، زمین خالی می‌تواند وسیله سرمایه‌گذاری مورد نظر شما باشد.

زمین به صاحب خود آرامش می‌دهد.

به این موضوع از این دید فکر کنید که زمین یک دارایی ملموس و بلندمدت است که فرسوده نمی‌شود و همچنین مستهلک نیز نمی‌شود. هیچ‌ چیز نمی‌تواند شکسته ، دزدیده یا نابود شود. همه این مزایا را در کنار توانایی خرید آن با قیمت بی‌نظیر قرار دهید، پس پاسخ به این سؤال که (آیا می‌توانید به ترکیب بهتر از سرمایه‌ گذاری در زمین فکر کنید؟) نمی‌تواند دشوار باشد.

حالا به نظر شما سرمایه گذاری در خرید زمین ایده خوبی محسوب می‌شود؟
حالا به نظر شما خرید زمین ایده خوبی محسوب می‌شود؟

دیگر چیزی مشابه آن را قرار نیست بسازند.

اکثر مردم این‌گونه به زمین خالی فکر نمی‌کنند. اما واقعیت این است که خرید زمین یک منبع گران‌ بها با مقادیر آماری و تعدادی محدود است. به‌خصوص هنگامی که زمینی را در مسیر رشد خریداری می‌کنید، با دارایی محدودی روبرو می‌شوید که بسیاری از افراد دیگر می‌خواهند به آن دست پیدا کنند.

 سهام ، اوراق قرضه ، صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مشترک و … همه در ساختارهای خاصی منطقی هستند و خرید زمین نیز همین‌ طور. اما اگر به‌ قصد داشتن دارایی مناسب برای بلندمدت به این موضوع بپردازید، می‌تواند بسیار منطقی‌تر (و سودآورتر) از هر وسیله بازنشستگی متفاوتی داشته باشید.

سخن پایانی

سرمایه‌گذاری در زمین همواره یک فعالیت مالی سودآور برای افرادی بوده که به دنبال یک سرمایه‌گذاری مطمئن و آسان بوده‌اند. سعی شد در این مقاله مختصر توضیحی درباره مزایای این موضوع به شما داده شود.

پیام بگذارید